Body Control Pilates®

„Naszą misją jest by każdy mógł skorzystać z dobrodziejstw jakie przynosi metoda Pilatesa. W tym celu stworzyliśmy metodę, która jest efektywna, bezpieczna i wymagająca, metoda ta przekazywana jest przez nauczycieli z wyjątkowymi zdolnościami, wiedzą i zaangażowaniem”.

― Lynne Robinson, współzałożycielka Body Control Pilates®

Body Control Pilates® to europejska szkoła Pilatesa z siedzibą w Londynie, która prowadzi swoją działalność od 1995 roku. Jej współzałożycielką jest Lynne Robinson, która nadal aktywnie uczestniczy w procesie edukacji mającej na celu przybliżenie metody Josepha Pilatesa każdemu, bez względu na wiek, zamożność czy sprawność fizyczną.

Takie podejście zmienia całkowicie wcześniejsze postrzeganie metody Pilatesa jako formy ćwiczeń przeznaczonych tylko dla nielicznych.

Założyciele Body Control Pilates® stworzyli nie tylko unikalną metodę, która stopniowo i bezpiecznie doprowadza ćwiczącego do oryginalnej metody Josepha Pilatesa, ale również kompleksowy program nauczania, umożliwiający stworzenie międzynarodowej sieci nauczycieli Body Control Pilates®.

W tym celu dokonano weryfikacji oryginalnej metody Josepha Pilatesa i zmodyfikowano wiele z jego ćwiczeń. Dzięki temu w chwili obecnej postrzega się Metodę Pilatesa nie jako wyłącznie zestaw ćwiczeń, lecz raczej jako podejście do treningu ciała i umysłu, ćwiczeń wykonywanych świadomie.

W oparciu o najnowsze badania można stwierdzić, że metoda Body Control Pilates® jest zarówno bezpieczna jak i efektywna. Większość klasycznych ćwiczeń Pilatesa, które stanowiły niemałe wyzwanie dla przeciętnego człowieka, zostało podzielonych na części tak, by można było uczyć ich sukcesywnie. Każde z poszczególnych ćwiczeń uczy nowego ruchu, stopniowo rozwijając świadomość własnego ciała, wzmacniając siłę i giętkość, poprawiając postawę i koordynację.

W Body Control Pilates® zawsze wyznawano zasadę, że to jakość nauczania określa dobry Pilates i dlatego też obecnie Body Control Pilates® jest szeroko postrzegana jako najwyższej jakości marka dla bezpiecznego i efektywnego uczenia technik Pilatesa zarówno na macie jak i na przyrządach. Do dnia dzisiejszego Body Control Pilates® wykształciła ponad 1300 nauczycieli na całym świecie.

Tekst opracowano na podstawie książki:
„The Pilates Bible” Lynne Robinson, Lisa Bradshaw i Nathan Gardner